KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13955492
nr 1395 5492
Gösta Sundvall
(1900-1957), Sverige
Oljemålning, Ej signerad. Olja på pannå, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 29x37cm
Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 maj 2021
kl 20:30:16
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
Gösta Sundvall
Läs mer om Gösta Sundvall